Wypadek na trasie DK86 między Tychami a Katowicami: samochód przewrócił się na dach, ruch odbywa się jednym pasem

11 stycznia, około godziny 11 rano doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej DK86 pomiędzy Tychami a Katowicami. Komisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy policji w Katowicach, informuje o kolizji dwóch pojazdów jadących w kierunku Katowic. Na skutek zdarzenia jeden z pasów ruchu pozostaje zablokowany.

Z uwagi na powyższy incydent, droga DK86 między Tychami a Katowicami jest miejscem utrudnień w ruchu drogowym. Kolizja, do której doszło, dotyczyła dwóch pojazdów – BMW i Kia – poruszających się w kierunku Katowic. Niestety, jeden z samochodów – BMW – przewrócił się na dach. Informacje te przekazała komisarz Agnieszka Żyłka.

Po zgłoszeniu wypadku, na miejsce natychmiast została wysłana karetka pogotowia. Jak się jednak okazało, jej obecność była niepotrzebna – kierujący samochodem, który przewrócił się na DK86, nie odniósł żadnych obrażeń. Komisarz Żyłka dodaje, że czynności na miejscu są prowadzone w kontekście kolizji, a na miejscu występują tylko niewielkie utrudnienia w ruchu.

Służby ratunkowe nadal pracują na miejscu zdarzenia. Ruch odbywa się obecnie tylko jednym pasem. Nie jest jeszcze znane, jak długo potrwają te utrudnienia. W chwili obecnej nie są również znane przyczyny tego zdarzenia.