„Osiem gór” – darmowy pokaz filmu w Andromedzie

Film „Osiem gór”, jest niezwykłą historią o poszukiwaniu własnej drogi życiowej oraz zrozumieniu głębokiego związku człowieka z naturą. Film ten można było obejrzeć bezpłatnie 18 grudnia, w Pasażu Kultury Andromeda. Seanse zaczęto punktualnie o godzinie 18:00.

Głównym bohaterem filmu jest trzydziestoletni Pietro, który postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie w wielkim mieście i wyruszyć na wyprawę w góry. Nie potrafi odnaleźć swojego miejsca w hałaśliwym życiu miejskim, choć nie jest pewny, co dokładnie mu w nim brakuje. Jedyne miejsce, gdzie czuje się prawdziwie wolny i szczęśliwy, to dzikie Alpy, w których spędzał każde lato w czasach dziecięcych. To właśnie te wczesne doświadczenia zapoczątkowały jego miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek, co skłoniło go do podróży w poszukiwaniu siebie.

Film „Osiem gór” to najnowsze dzieło twórców „Mojego pięknego syna”. Jest on ekranizacją popularnej powieści Paula Cognettiego. Najważniejszym elementem opowieści jest relacja człowieka z niewymierzonym pięknem dzikiej natury, uchwycona z delikatnością obrazów Terrence’a Malicka. Zdjęcia do filmu, inspirowane „Into the Wild”, oddają zarówno majestatyczną siłę górskiego krajobrazu, jak i jego intymną stronę. Film pokazuje, jak cisza, czas i właściwe tempo mogą stać się drogą do życia w harmonii z samym sobą. „Osiem gór” jest niezwykłą historią o poszukiwaniu siebie, zrozumieniu natury i miłości – miłości platonicznej, która jest jednak mocniejsza niż najtwardsza skała, na którą można by się wspinać.