Śledztwo w sprawie nielegalnych transakcji kartą płatniczą w Tychach

Rozpoczęto śledztwo dotyczące wykorzystania skradzionej karty płatniczej do przeprowadzenia transakcji, a sprawą zajmuje się Komenda Miejska Policji w Tychach. W ramach postępowania, funkcjonariuszom udało się uzyskać fotografie mężczyzny, który może być powiązany z incydentem.

Drugie dochodzenie w sprawie kradzieży karty płatniczej i korzystanie z niej do nieautoryzowanych transakcji prowadzi wydział policji specjalizujący się w walce z przestępstwami przeciwko mieniu. Sprawca wykorzystał skradzioną kartę do podjęcia gotówki z bankomatu, a następnie dokonał szereg transakcji o łącznej wartości przekraczającej 370 złotych. Incydent miał miejsce 2 listopada 2023 roku na obrzeżach Tychów. Jeszcze tylko dzień wcześniej opisywaliśmy podobną sytuację, która miała miejsce 9 października. W tym przypadku nieznany sprawca dokonał czterech transakcji o łącznym obciążeniu wynoszącym 250 złotych.

Z upoważnienia prokuratora ujawniamy zdobyty w trakcie dochodzenia portret mężczyzny, który może być zaangażowany w omawiane zdarzenie.