Incydent drogowy z udziałem nietrzeźwego obywatela Meksyku

W środku tygodnia, dokładnie 13 grudnia, nieopodal godziny trzynastej do dyżurnego służącego w komendzie policji w Tychach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Do incydentu doszło na ulicy Budowlanych, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Bałuckiego. Osoba zgłaszająca zdarzenie zaalarmowała dyżurnego o podejrzeniu, że sprawca zdarzenia drogowego mógł być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiastowe zostały wysłane siły policyjne. Gdy patrol dotarł na miejsce, okazało się, że prowadzący pojazd marki Fiat Punto podczas wykonywania manewru cofania zderzył się z drugim pojazdem tej samej marki – modelem Seicento. Wywołanie kolizji przypisano obywatelowi Meksyku. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem ujawniło u niego zawartość 1,4 promila alkoholu we krwi.

Pod wpływem niewłaściwej decyzji o prowadzeniu pojazdu po konsumpcji alkoholu, meksykański kierowca został zatrzymany przez policję. Jego samochód natomiast, został zabrany i przeniesiony na parking strzeżony przez policję. Na realizację wszystkich działań związanych z tym incydentem poświęcono około trzech godzin. Obecnie policja kontynuuje postępowanie w tej sprawie.