Targowisko w Tychach przemienione w pole bitwy przez nietrzeźwego kierowcę

Na tle zdarzeń z dnia 10 grudnia, które miały miejsce na targu przy ulicy ks. Kapicy w Tychach, wyłania się obraz nietrzeźwego mężczyzny za kierownicą mercedesa. Przypadkowy obywatel Ukrainy, niezdolny do kontroli własnego pojazdu, zdecydował się na samobójczą szarżę na stragany handlowe.

O godzinie 21:00 straż pożarna została wezwana na miejsce przez policję. Zadanie, które mieli do wykonania, obejmowało neutralizację plam płynów eksploatacyjnych pochodzących z rozbitego mercedesa.

Analiza sytuacji ujawniła, że kierujący mercedesem wtargnął na teren targowiska, powodując spustoszenie wśród stoisk handlowych. Mimo destruktywnych działań, kierowca – obywatel Ukrainy – wyszedł z całego incydentu bez szwanku. Natomiast test alkomatem wykazał w jego organizmie 1,27 mg/l alkoholu, co przekłada się na ponad 2,6 promila. Po całym zajściu mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na strzeżony parking policyjny.

Strażacy podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa miejsca zdarzenia. Odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, zakręcili butlę z LPG i uprzątnęli płyny eksploatacyjne.

Obecnie sprawa jest nadal badana przez tyską policję, która prowadzi postępowanie w tej kwestii.