Incydent na rondzie Polonia: Kobieta kierująca oplem potrąciła rowerzystę

W poniedziałkowe popołudnie 11 grudnia, dokładnie o godzinie 16:35, doszło do niefortunnego zdarzenia na ruchliwym rondzie Polonia w Tychach, gdzie ulice al. Jana Pawła II, al. Bielska i ul. Żwakowska się przecinają. Na wyraźnie oznaczonym przejściu dla pieszych, które jednocześnie stanowi przejazd dla rowerów, młody rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy marki Opel, prowadzony przez kobietę.

Zebrane siły policyjne oraz zespoły pogotowia ratunkowego szybko przybyły na miejsce wypadku po otrzymaniu zgłoszenia. Wśród tych, którzy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu rowerzyście, znalazł się również kierowca lokalnej służby pomocy drogowej z Tychów. Ten ostatni podjął dodatkowo kroki mające na celu zabezpieczenie miejsca incydentu.

Ranna ofiara – dwudziestoletni cyklista z urazem głowy – została prędko przekazana pod opiekę specjalistów medycznych. Po przeprowadzeniu pierwszych czynności ratujących na miejscu, młody mężczyzna został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala w celu wykonania szczegółowej diagnostyki. W trakcie prowadzonych działań ratunkowych i policyjnych, lewy pas ruchu prowadzący do al. Piłsudskiego był tymczasowo zablokowany.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci, korzystając z materiału video zarejestrowanego przez kamerę samochodową, której używała kierująca oplem, poczynili wstępne ustalenia dotyczące tego niefortunnego incydentu. Czytelnie wynika z nich, że to kobiecie prowadzącej osobówkę należy przypisać winę za zdarzenie. Jak wykazały nagrania, potrąciła ona rowerzystę, który już praktycznie opuścił przeznaczone dla niego miejsce na przejściu. Sprawą zajmują się teraz oficerowie z Komendy Policji w Tychach, którzy prowadzą dalsze dochodzenie w tej sprawie.