Wzmożone kontrole policji na jednym z kluczowych skrzyżowań w Tychach

Strażnicy prawa z wydziału ruchu drogowego przystąpili wczoraj do akcji mającej na celu kontrolę przestrzegania sygnalizacji świetlnej. W działaniach tych, wsparci byli przez załogę Ruchomego Stanowiska Dowodzenia, czyli pojazdu specjalistycznego, służącego do dokumentowania incydentów drogowych. Skupili oni swoje działania na jednym z najruchliwszych skrzyżowań znajdujących się na terenie naszego miasta.

Przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle jest jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właśnie to konkretnie wykroczenie było szczególnie obserwowane przez policjantów z jednostki w Tychach, którzy pod wparciem Ruchomego Stanowiska Dowodzenia (RSD), objęli nadzorem skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Oświęcimskiej i Katowickiej. To miejsce, bez względu na godzinę, charakteryzuje się intensywnym ruchem. Niestety, często zdarza się, że kierowcy ignorują znaki oraz sygnalizację świetlną, wprowadzając realne niebezpieczeństwo na drogę. Kamery policyjne zarejestrowały przejazdy pojazdów, które mimo czerwonego światła, przekroczyły skrzyżowanie. Czterech takich nieodpowiedzialnych kierowców zostało ukaranych mandatami, a na ich kontach pojawiło się dodatkowo 15 punktów karnych.

Pragniemy przypomnieć, że żółte światło w sygnalizacji oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe pozwalają na przejazd na żółtym świetle jedynie w sytuacji, gdy samochód jest już na tyle blisko sygnalizatora, iż kierowca nie ma możliwości bezpiecznego zatrzymania bez gwałtownego hamowania, co mogłoby stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że sygnał ten wskazuje jednocześnie, iż za chwilę zapali się czerwone światło.

Zwracamy się z apelem do wszystkich osób uczestniczących w ruchu drogowym o zdrowy rozsądek i właściwe postępowanie na drodze. To od nas samych, jako uczestników ruchu drogowego, zależy nasze bezpieczeństwo! Brak odpowiedniej ostrożności i wyobraźni może prowadzić do tragicznych konsekwencji.