Mikołajkowy spektakl teatralny "Kopyta w górę" prezentowany przez Teatr Kultureska

Teatr Kultureska z Krakowa zaprezentuje swoje najnowsze przedstawienie, mikołajkowy spektakl pod tytułem „Kopyta w górę”. Widowisko zostanie wystawione na scenie Mediateki w Tychach w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 15:00 i 18:00. Spektakl jest częścią cyklu Scena Młodego Widza, stworzonym specjalnie dla najmłodszych widzów. Bilety za 30 zł można nabyć w kasie Teatru Małego lub online.

Widowisko to jest bogate w elementy muzyczne i stanowi nie tylko rozrywkę, ale również lekcję o sile marzeń, prawie przyciągania, wdzięczności czy docenianiu otaczających nas ludzi oraz prostych chwil. Główne role odgrywają renifery Renia i Rózia, które przygotowują się do nocnej podróży z pełnymi prezentów saniami. Jednak tym razem spotka je niespodzianka.

Co roku św. Mikołaj powierza prowadzenie swoich sanek reniferom. Ale co dziesięć lat dołącza do nich inny zwierzak pociągowy. W tym roku, na biegunie pojawi się nieoczekiwany gość, a to z pewnością przyniesie wiele zabawy.

Jednak jak to możliwe, że Osiołek Olek dołączył do zaprzęgu reniferów? Czy to pomyłka? Jak poradzić sobie podczas burzy elektromagnetycznej na biegunie, kiedy wszyscy, nawet Mikołaj, tracą swoje magiczne moce? Jakie tajemnice skrywa św. Mikołaj? Odpowiedzi na te pytania zostaną odkryte podczas oglądania tego magicznego spektaklu muzycznego.

Po zakończeniu przedstawienia będzie miało miejsce wręczanie prezentów od św. Mikołaja. Rodzice chętni do wręczenia upominków swoim dzieciom w trakcie spotkania z Mikołajem powinni dostarczyć opisane paczki do siedziby Mediateki przy al. Marszałka Piłsudskiego 16 w Tychach w dniu 3 grudnia od godziny 11:00. Wręczenie prezentów odbędzie się po spektaklu i dotyczy tylko osób, które posiadają bilet na spektakl „Kopyta w górę”. Każda paczka powinna być odpowiednio opisana (imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem dziecka) i nie może zawierać łatwo niszczących się materiałów

„Kopyta w górę” to spektakl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).