Wzięli udział w 24. edycji Turnieju piłki nożnej „Akademia Cup 2023” w Tychach: relacja z udziału podopiecznych Patryka Porębskiego i Krzysztofa Biłki

Zawodnicy pod kierownictwem Patryka Porębskiego oraz Krzysztofa Biłki uczestniczyli w 24. edycji rozgrywek futbolowych pod nazwą „Akademia Cup 2023”, które miały miejsce w Tychach.

W sobotę, gracze z rocznika 2014 – nazywani „rekordzistami”, stawili czoło rywalom na boisku. Ich przeciwnikami były drużyny: APN SMS Tychy – gospodarze turnieju, Grom Tychy, GKS Jastrzębie, Szkółka Piłkarska Brzeszcze, Garbarnia Kraków oraz Krupiński Suszec.

Krzysztof Biłka, jeden z trenerów, mówi: „Ostatnio coraz częściej spotykam się z rywalizacją w starszych kategoriach wiekowych. Dopiero drugi raz miałem okazję prowadzić naszych uzdolnionych orlików w tym sezonie. To dla mnie ciekawe doświadczenie, ale nie zamierzam porzucić pracy ze starszymi zawodnikami. Nie można porównać meczu juniorów do gry orlików, ale każdy młody piłkarz powinien stawiać czoła różnym sytuacjom: zwycięstwom, porażkom, dobrze i złe podjętym decyzjom – swoim i kolegów z drużyny itp. Wiek wpływa na to, jak odbieramy i interpretujemy te sytuacje. Radość, euforia, złość, zdenerwowanie – im więcej tych emocji i im bardziej zróżnicowane, tym lepiej! W Tychach, dzięki dobrej postawie naszych chłopców zarówno indywidualnie jak i jako drużyny, dominowały pozytywne emocje. Było fajnie i przede wszystkim wesoło!” – tak podsumowuje Biłka.

Dodaje również: „Z przyjemnością obserwowałem postawę naszych zawodników w kontekście gry rywali. Przeciwnicy mają duży wpływ na emocje, które pojawiają się podczas meczu. Nasza drużyna miała wiele powodów do radości po każdym sobotnim spotkaniu.”