</h1> Edukacyjne wizyty pracowników schroniska dla zwierząt w tyskich placówkach oświatowych

Niedawno tyskie schronisko dla zwierząt zorganizowało serię edukacyjnych spotkań dla dzieci z przedszkola i dwóch szkół podstawowych na terenie miasta Tychy. Pracownicy schroniska opisali swoją codzienną pracę, podzielili się emocjonującymi historiami swoich czworonożnych podopiecznych i odpowiedzieli na liczne pytania młodych uczestników.

Jak donosi Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach na swoim profilu na Facebooku: „Nasze interakcje z uczniami lokalnych szkół i przedszkoli dostarczają nam wiele wzruszeń i radości. Dzieci z zainteresowaniem słuchają opowieści o naszych podopiecznych, dowiadują się o specyfice pracy w schronisku oraz o tym, jak dbać o potrzeby domowych zwierząt. Podczas tych spotkań często jesteśmy mile zaskakiwani – otrzymujemy piękne prace plastyczne przedstawiające naszych podopiecznych, dzieci pokazują zdjęcia swoich adoptowanych zwierząt, wiele z nich pochodzi właśnie z naszego schroniska, a także piszą ogłoszenia czy listy do potencjalnych opiekunów.”

Pracownicy schroniska zaszczycili swoją obecnością przedszkole nr 8 „Zielony Ogród”, Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Szkołę Podstawową nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi, wszystkie zlokalizowane w Tychach.

W styczniu schronisko planuje uruchomienie cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży uczących się w tyskich placówkach oświatowych. Głównymi tematami tych warsztatów będzie komunikacja z psem i udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom.

Rozrywka