W trosce o psychiczne zdrowie młodego pokolenia – konferencja dla edukatorów i rodziców

Pod patronatem Urzędu Miasta, Miejskie Centrum Oświaty planuje zorganizować kolejną wyjątkowo inspirującą konferencję. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie „Uczenie się przez działanie – jutro zależy od dziś”. Spotkanie zaplanowano na środę, 29 listopada, a miejsce, które gościć będzie uczestników to sala koncertowa AUKSO, znajdująca się w budynku Mediateki przy al. Piłsudskiego 16. Początek konferencji zaplanowany jest na godzinę 13.30. Organizatorzy skierowali swoje zaproszenie do dyrektorów szkół, pedagogów i nauczycieli, ale także do rodziców.

W ramach tegorocznej odsłony konferencji, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić swoją wiedzę z zakresu tematów, które będą poruszane zarówno podczas wykładów jak i warsztatów. Zajęcia tego typu odbędą się w dniu konferencji od godziny 16 do 17.30. Wiodącymi ekspertami poprowadzą je Małgorzata Łuba oraz dr Maciej Dębski.

Program konferencji prezentuje się następująco: godzina 13.30 – rozpoczęcie; godzina 13.40 – wykład Małgorzaty Łuby na temat „Każdy z nas jest ratownikiem, czyli ścieżka pierwszej pomocy emocjonalnej w odpowiedzi na kryzysy psychiczne dzieci i młodzieży” dopełniony sesją pytań; godzina 14.40 – prelekcja dr. Macieja Dębskiego o „Zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym” również zakończona sesją pytań; godziny 16-17.30 – warsztaty: I warsztat – „Emocje pod dachem szkoły – jak pomóc uczniom radzić sobie z trudnymi emocjami”; II warsztat – „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym”.