Po miesiącu oczekiwania Bogdan Białowąs zostaje komisarzem Tychów

Na powołanie nowego komisarza w Tychach, który miał objąć obowiązki po wybranym do Senatu RP Andrzej Dziubie, premier czekał nieomal miesiąc. Czas ten miał przetrwać aż do nadchodzących wiosennych wyborów samorządowych.

Dzień przed ostatecznym terminem przedstawienia Rady Miasta propozycji budżetu na 2024 rok, pojawiła się informacja o tym, kto weźmie na siebie obowiązki komisarza w Tychach. Okazało się, że będzie to Bogdan Białowąs. Rozpoczęcie jego pracy w Urzędzie Miasta zaplanowano na 14 listopada.

Bogdan Białowąs, 66-letni mieszkaniec Bojszowa, jest znanym działaczem „Solidarności” z lat 80-tych, kiedy to aktywnie uczestniczył w strajkach w ówczesnej kopalni „Lenin”. Był delegatem na II Zjazd „Solidarności” Śląsko-Dąbrowskiej i angażował się w prace Komitetów Obywatelskich „S” przed wyborami w 1989 roku. Po zakończeniu swojej kariery górniczej, pełnił funkcję prezesa gminnej spółki „Śródmieście” w Tychach.

Według naszych informacji, formalny dokument potwierdzający powołanie Bogdana Białowąsa na stanowisko komisarza jeszcze nie trafił do tyskiego Urzędu Miasta. Znając jednak procedury, jest to tylko kwestia czasu, najpewniej stanie się to jeszcze dzisiaj.