Policja konfiskuje ogromne ilości narkotyków w Tychach

W mieszkaniu jednego z mieszkańców Tychów funkcjonariusze policji znaleźli i skonfiskowali znaczną ilość narkotyków. Sprawa dotyczy młodego mężczyzny, który trzymał w swoim domu ponad 750 dawek marihuany. Osoba ta teraz musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami, bowiem zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie tak wielkiej liczby substancji odurzających grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 21-letniego mieszkańca Tychów dokonały służby policyjne specjalizujące się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej działające pod egidą wydziału kryminalnego miejscowej komendy policji. Zabezpieczono u niego w sumie 750 gramów marihuany, co wystarczyło na przygotowanie równie wielu dawek handlowych tego środka odurzającego. Oprócz tego, funkcjonariusze znaleźli i skonfiskowali dodatkowo pół grama haszyszu.

Zgodnie z czarnorynkowym cennikiem, wartość wszystkich przechwyconych narkotyków oscyluje wokół sumy 35 tysięcy złotych. Na podstawie wniosku śledczych oraz prokuratury, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. W świetle obowiązującej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.