Rozwój infrastruktury rekreacyjnej: powstanie nowy plac zabaw na osiedlu C

Pomiędzy aleją Bielską a ulicami Cichą, Cienistą i Czarnieckiego na osiedlu C, trwają intensywne prace budowlane. Dotyczą one nowego placu zabaw, który jest obecnie w procesie tworzenia. Projekt ten jest finansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego, co pokazuje zainteresowanie lokalnej społeczności rozwojem terenów rekreacyjnych dla najmłodszych mieszkańców.

Na tym nowoczesnym placu zabaw dla dzieci znajdą się różnorodne urządzenia do zabawy. Będą to m.in. zestaw zabawowy, huśtawka znana jako „bocianie gniazdo”, tunel sprawnościowy czy innowacyjna ścianka interaktywna. Dopełnieniem tego zestawu będą „kiwaki”, czyli urządzenia do ćwiczeń równowagi, oraz tradycyjna piaskownica.

Należy zauważyć, że pod częścią urządzeń wprowadzony zostanie piasek, podczas gdy w pozostałych miejscach zainstalowana zostanie specjalna nawierzchnia trawiasta, wzmacniająca fundamenty konstrukcji. W planach jest również umieszczenie ławek oraz koszy na odpadki, a także stworzenie chodnika z nawierzchnią mineralno-żywiczą, który ułatwi dostęp do placu zabaw. Ponadto, teren zostanie upiększony poprzez posadzenie nowych drzew i krzewów.

Według planów prac budowlanych, zakończenie inwestycji nastąpi najpóźniej do 30 listopada. Całościowy koszt tego przedsięwzięcia wynosi 182 tysiące złotych, co jest dowodem na znaczne zaangażowanie w rozwój infrastruktury rekreacyjnej w tej okolicy.