Komisariat Policji w Bieruniu prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży narzędzi budowlanych

Problem z sąsiadem może przytrafić się każdemu, a jedno z takich zdarzeń miało miejsce w Bojszowach. Mieszkaniec tej miejscowości musiał zmierzyć się z niepokojącym problemem, kiedy zauważył, że z jego posesji giną narzędzia budowlane.

Informacje na ten temat dotarły do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, która została powiadomiona o incydencie 17 października, tuż po godzinie 16:00. Zaniepokojony właściciel posesji zgłosił kradzież różnych narzędzi i przedmiotów budowlanych, które przechowywane były pod wiatą na jego terenie. Według pierwszych szacunków, skradzione mienie miało wartość około 4 tysięcy złotych.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili dane potencjalnego sprawcy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu. Jak się okazało, podejrzenia padły na 41-letniego sąsiada zgłaszającego. Mężczyzna ten wpadł w ręce stróżów prawa po tym, jak sprzedał na złom elementy konstrukcyjne cechownika aluminiowego, który był robiony na specjalne zamówienie. Został on zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. W związku z popełnionym przestępstwem, teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.