"Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo": Kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego

Zgodnie z ogłoszeniem Komendy Miejskiej Policji w Tychach, kampania pod nazwą „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” ma zostać ponownie zainicjowana od czwartku, 19 października. Celem tej inicjatywy jest przekazanie kierowcom wiedzy o tym, jak jakość i stan oświetlenia pojazdów wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Wybrane stacje diagnostyczne umożliwią kontrolę oraz regulację świateł w samochodach.

W ramach kampanii, w dniach 21 i 28 października, a także 18 listopada i 9 grudnia, kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia stanu i ustawienia świateł swoich pojazdów na wyznaczonych stacjach kontroli. Należy jednak mieć na uwadze, że dla bezpiecznej jazdy konieczna jest prawidłowa eksploatacja wszystkich elementów oświetleniowych: żarówek, lamp, a także poprawne ustawienie świateł.

Policja podkreśla, że uszkodzona lub niesprawna instalacja oświetleniowa może prowadzić do poważnych konsekwencji, szczególnie w złych warunkach atmosferycznych i przy ograniczonej widoczności, zwiększając ryzyko kolizji lub wypadku. Prawidłowo działające i dobrze ustawione światła umożliwiają kierowcy wcześniejsze zauważenie przeszkód lub pieszych na drodze, co jest szczególnie ważne podczas jazdy w trudnych warunkach jesienno-zimowych.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” została zorganizowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego. Do grona partnerów inicjatywy dołączyły: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, DEKRA, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Firma Neptis S.A. – operator komunikatora Yanosik i firma Screen Network S.A.