Prezydent Andrzej Dziuba apeluje o porządek po wyborach

Prezydent Andrzej Dziuba, który jest jednym z kandydatów na senatora, wyraża swoje oczekiwania dotyczące działań powyborczych. Mimo że wyniki wyborów jeszcze nie są oficjalnie potwierdzone, zwraca się on do wszystkich uczestników procesu wyborczego ze specjalnym postulatem. Chodzi o sprzątanie banerów wyborczych, które stały się stałym elementem krajobrazu miasta w okresie przedwyborczym.

Dziuba planuje skierować te plakaty do Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. W zamierzeniu prezydenta, materiały promocyjne nie posłużą już do celów politycznych, lecz zostaną wykorzystane na korzyść lokalnej społeczności. Przewiduje on, że banery znajdą swoje drugie życie m.in. w schronisku dla zwierząt czy na cmentarzu komunalnym.

W swoim poście na Facebooku, prezydent apeluje do innych kandydatów na stanowiska sejmowe i senatorskie, którzy w trakcie kampanii wyborczej rozplakatowali przestrzeń miasta Tychy. Dziuba prosi ich o podjęcie działań mających na celu przywrócenie estetyki miejskiej przestrzeni, co jest kluczowe dla zachowania atrakcyjnego wyglądu tego pięknego miasta.