Poruszający incydent w Tychach: 72-letni pasażer wypadł z jadącego autobusu

W mieście Tychy miało miejsce niecodzienne i niebezpieczne zdarzenie. W trakcie podróży autobusem komunikacji miejskiej, jeden z pasażerów niespodziewanie wypadł z pojazdu. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowany mężczyzna musiał zostać przetransportowany do szpitala.

Informację o tym poruszającym incydencie przekazała nam młodsza aspirant Paulina Kęsek, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Według jej relacji, zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji o godzinie 9.55 i dotyczyło sytuacji na ulicy Kościuszki.

Ustalono, że z autobusu linii numer 696, którym kierowano do rynku w Tychach, wypadł 72-letni mężczyzna – wyjaśnia mł. asp. Paulina Kęsek. Następnie poszkodowanego natychmiast przewieziono do szpitala.

Według informacji podanych przez portal 112Tychy, które oparte są na pierwszych ustaleniach służb policyjnych oraz relacjach świadków, mężczyzna upadł, uderzając w drzwi autobusu. Drzwi te nie wytrzymały siły uderzenia i częściowo się otworzyły.

Portal 112Tychy dodaje, że mężczyzna stracił przytomność i z odniesionym urazem głowy trafił pod opiekę medyczną. W stanie zagrożenia życia został natychmiast przetransportowany do szpitala. Na miejsce wypadku wezwano również strażaków, których zadaniem było usunięcie plamy krwi z drogi. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności przez policję, na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Tychach.