Prezydent Tychów Andrzej Dziuba na inauguracji 16. roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Andrzej Dziuba, prezydent miasta Tychy, pełnił rolę mówcy podczas ceremonii otwarcia 16. roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w tym mieście. W swoim przemówieniu skupił się na zrozumieniu istoty i funkcji samorządu terytorialnego w Polsce.

Za sprawą zarządzania Joanny Kucz-Pieczka, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach uznany jest jako jeden z największych takich instytucji edukacyjnych w całym kraju, z ponad 1000 zapisanych słuchaczy. Jak poinformowała Kucz-Pieczka, nowy rok akademicki przywitał blisko 200 nowych studentów, którzy będą mieli okazję brać udział w różnorodnych wykładach, warsztatach oraz spotkania grupowe. Inauguracja została oficjalnie rozpoczęta odśpiewaniem Hymnu Polski, poprowadzonym przez zespół muzyczny pod batutą Marcina Wielgata.

Podczas swojego przemówienia, prezydent Dziuba skoncentrował się na prezentowaniu działalności samorządu terytorialnego w Polsce, wykorzystując Tychy jako konkretne przykłady na realizację tej roli. Zapewnił także, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach może zawsze liczyć na wsparcie ze strony lokalnego samorządu. Wyraził również swoją dumę z aktywności i zaangażowania starszych studentów.