Pierwsza rocznica działalności jedynego sklepu społecznego w Tychach

15 września odbyły się uroczystości związane z pierwszą rocznicą otwarcia jedynego sklepu społecznego w mieście Tychy, znanych jako Spichlerz. Sklep zlokalizowany jest na pierwszym piętrze budynku Tyskich Hal Targowych. Cieszono się tym dniem jak na prawdziwe urodziny – były balony, smaczny poczęstunek, tort oraz goście specjalni: zastępca prezydenta miasta, Maciej Gramatyka, przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Barbara Konieczna, prezes Śródmieścia Katarzyna Ptak i Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Mikołaj Rykowski, który jest jednym z inicjatorów tej instytucji społecznej, podobnie jak Wigilii dla osób samotnych, powitał zgromadzonych gości słowami pełnymi optymizmu. Porównał ten rok działalności do pierwszego roku życia dziecka, pełnego nauki i doświadczeń. Wyraził wdzięczność dla pracowników i wolontariuszy za ich wkład w tworzenie Spichlerza. Podziękował klientom i lokalnym władzom za wsparcie i dobrą współpracę, co pozwala im patrzeć w przyszłość z uśmiechem i nadzieją.

Sklep społeczny to nie tylko miejsce, gdzie można nabywać pełnowartościowe produkty, często o krótkim terminie ważności, w cenach niższych niż w tradycyjnych sklepach. Jest to również punkt spotkań dla seniorów i osób samotnych, zarówno w kawiarence, jak i podczas organizowanych warsztatów i zajęć.

Warto przypomnieć, że sklep społeczny „Spichlerz” jest otwarty codziennie od godziny 9 do 16, a w dniu sobotnim od 9 do 13. Skierowanie upoważniające do codziennych zakupów w sklepie społecznym można uzyskać w samym sklepie, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej czy Punkcie terenowym MOPS.