Tragiczne skutki pożaru restauracji w Bojszowach

Restauracja umiejscowiona w Bojszowach uległa całkowitemu zniszczeniu w wyniku pożaru, mimo natychmiastowej interwencji służb pożarniczych. Obecnie trwa ustalanie przyczyn tego tragicznego wydarzenia przez organy ścigania.

Informacje przekazane przez serwis 112Tychy wskazują, że dramatyczna sytuacja miała miejsce 8 września. O godzinie 2.37 dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach został powiadomiony o zapaleniu się budynku restauracji mieszczącej się przy ulicy Jedlińskiej. Z pierwszego zgłoszenia wynikało, że ogień szybko opanował cały obiekt.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani strażacy z jednostki KM PSP oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojszowach i Bieruniu. Źródło podaje, że do walki z płomieniami wykorzystano pięć linii gaśniczych. Zaopatrzenie wodne dostarczała sieć hydrantowa oddalona o około 100 metrów od palącej się restauracji.

Mimo solidnej pracy strażaków, budynek spłonął do cna. Zakończenie akcji gaśniczej nastąpiło około godziny 6.00. Teraz Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu stara się wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego tragicznego pożaru.