Czwarta edycja Kiermaszu Miodu w Tychach

W dniach 1 i 2 września, w bezpośredniej bliskości Tyskich Hal Targowych, miała miejsce czwarta odsłona Kiermaszu Miodu. Istotne wydarzenie dla miłośników miodu, które umożliwiło zakup tego słodkiego produktu bezpośrednio od pszczelarza, wymienienie poglądów na temat pszczelarstwa czy uczestnictwo w bogatym programie warsztatów edukacyjnych.

Oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce przez prezesa Śródmieścia Katarzynę Ptak, Igora Śmietańskiego – zastępcę prezydenta Tychów oraz Andrzeja Gałuszkę, prezydenta Stowarzyszenia Pszczelarzy z Tychów. Prezes Ptak podkreśliła istotność ciągłej współpracy ze środowiskiem pszczelarskim z Tychów, ale również z innych regionów Polski.

„Jesteśmy gospodarzem Kiermaszu Miodu po raz czwarty i jest to dowód na naszą bliską współpracę z pszczelarzami nie tylko z naszego miasta, ale z całego kraju.” – powiedziała podczas uroczystości otwarcia. „Z dumą możemy ogłosić, że na tegorocznym wydarzeniu udało nam się zaprosić pszczelarzy z różnych części Polski. Na stoiskach oprócz miodu można było nabyć różnorodne produkty powiązane z pszczelarstwem, a także wiele więcej. Pierzga, propolis mleczko czy pyłek pszczeli to stałe elementy oferty, aczkolwiek miód kawowy to rzadkość. Chciałabym z serca podziękować wszystkim wystawcom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i dzięki ich ciężkiej pracy przez cały rok możemy cieszyć się tymi niezwykle naturalnymi, ekologicznymi i zdrowymi produktami.”

Prezes Ptak wskazała na ogromne znaczenie wsparcia partnerów – Inicjatywy Tyskiej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Urzędu Miasta Tychy oraz pracowników Śródmieścia, dzięki którym czwarta edycja Kiermaszu Miodu mogła się odbyć. Wyraziła także wdzięczność dla służb bezpieczeństwa straży miejskiej oraz policji za utrzymanie porządku podczas trwania imprezy.