49-letni poszukiwany z Tychów schwytany po kolizji drogowej

W ostatnich dniach sierpnia, w niespodziewanych okolicznościach, policja odnalazła 49-latka poszukiwanego przez sąd w Tychach. Mężczyzna ten był pasażerem jednego z pojazdów uczestniczących w kolizji drogowej. Zdobycie go okazało się szczęśliwym trafem dla funkcjonariuszy, ale pechowym zdarzeniem dla samego 49-latka.

Incydent miał miejsce 28 sierpnia, tuż przed godziną 23:00, na terenie Łazisk Górnych na drodze krajowej numer 81. W kolizji brały udział dwa samochody.

Nastolatka siedząca za kierownicą Opla, jadąc w stronę centrum miasta, nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej, co doprowadziło do kolizji z Citroenem poruszającym się prawidłowo w kierunku Wisły. Zarówno ona jak i kierowcy byli trzeźwi, a żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

W normalnych okolicznościach, całe zdarzenie zakończyłoby się mandatem lub wezwaniem lawety. Jednak tym razem było inaczej. W trakcie procedur okazało się, że pasażer Citroena – 49-letni mieszkaniec Tychów – był poszukiwany przez miejscowy sąd. Na jego koncie figurowało przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Mężczyzna został natychmiast aresztowany i przewieziony do aresztu, gdzie spędzi następne 4 miesiące.