Nowe miejsca parkingowe i renowacja starych w Tychach

W Tychach, od początku bieżącego roku, postawiono i zmodernizowano około 300 miejsc parkingowych dla pojazdów, jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów (MZUiM), Marcin Godzik. Poza nowymi miejscami do parkowania, trwają również prace przy odnawianiu istniejących.

Z możliwości zaparkowania auta na świeżo wybudowanych lub odnowionych miejscach można skorzystać przy ul. Bocheńskiego (8 miejsc po stronie Pasażu Andromeda) i przy ul. Zaręby, gdzie tworzone są trzy dodatkowe stanowiska. Prace zostały już zakończone przy ulicach: Reymonta 62-65 (18 miejsc), Uczniowska (22 miejsca) oraz Piłsudskiego 100-116 (9 miejsc). Zaznacza rzecznik MZUiM-u, że wszystkie te prace zostały sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego.

Problemem, z którym miasto musi się zmierzyć, jest rosnąca liczba samochodów i konieczność tworzenia nowych miejsc parkingowych bez niszczenia zielonych przestrzeni miejskich. Ciężko jest znaleźć kompromis między tymi dwoma sprawami – mówi Arkadiusz Bąk, dyrektor MZUiM w Tychach. W miejscach gdzie jest to możliwe, starają się stosować rozwiązania ekologiczne. Stosują technologię umożliwiającą szybki odpływ wód opadowych, na przykład kostkę typu aquaton.

Zarząd poinformował również, że kilka tygodni temu finalizowane były prace remontowe na parkingach przy ulicach: Armii Krajowej i Sikorskiego (około 150 miejsc). W ramach prac ułożono nową nawierzchnię na odcinku od skrzyżowania ulic: Tetmajera i Armii Krajowej do skrzyżowania ulic: Tetmajera i Prostej.

Obecnie są również budowane dwa parkingi przy ulicy Nałkowskiej. Dzięki temu mieszkańcy tej części miasta zyskają łącznie 74 nowe miejsca do parkowania.