Pijany kierowca spowodował kolizję drogową na ulicy Sikorskiego

W ostatnim czasie tyscy policjanci mieli ponownie sporo pracy przy kolizjach i wypadkach drogowych. Do jednej z kolizji doszło w czwartek, dnia 6 kwietnia, mniej więcej o godzinie 18:30. Policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło przy ulicy Sikorskiego w Tychach.

Kolizja drogowa na ulicy Sikorskiego

Na miejsce zdarzenia drogowego od razu przybyli funkcjonariusze policji KMP Tychy. Po krótkim ustaleniu przebiegu zdarzeń okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy samochodowe – samochód osoby marki Renault oraz samochód osobowy marki Toyota. Na początku oba samochody usunięto z drogi. Policjanci ustalili, że kierowca Renault wyjeżdżał z trasy z DK1 na ulicę Sikorskiego. W tym momencie zignorował on znak STOP i wjechał na skrzyżowanie, gdzie uderzył w samochód osobowy marki Toyota.

Podczas wykonywania rutynowych czynności, policjanci odkryli, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Renault znajdował się pod wpływem alkoholu. W jego organizmie znajdowało się aż 1,6 promila alkoholu. W związku z tym kierowca został zatrzymany, a funkcjonariusze policji z KMP Tychy zajmują się dalej tą sprawą. W wyniku zdarzenia drogowego na ulicy Sikorskiego na szczęście nikt nie ucierpiał.