Wyjazd integracyjny – szansa na rozwój zespołu

Wyjazd integracyjny – niektórzy dostają na sam dźwięk gęsiej skórki, inni zacierają ręce. Budzą skrajne emocje, ale prawidłowo zorganizowane są doskonałą okazją do wzmocnienia zespołu, niezależnie czy to pracownicy firmy, czy klasa szkolna. Jednak żeby się to powiodło, trzeba dobrze przemyśleć zarówno miejsce, jak i sam przebieg takiej imprezy. Najlepiej zdać się przy tym na specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób pracować z grupą. No i wybrać miejsce, gdzie będzie można zarówno efektywnie pracować, miło spędzać czas, jak i dobrze się bawić.

Firmowy wyjazd integracyjny – jak go zorganizować

To pytanie często spędza sen z powiek kierownictwa firmy. W końcu inwestuje się w takie wydarzenie niemałe pieniądze i warto, żeby przyniosły one odpowiednie efekty. Najważniejszymi są zintegrowanie zespołu, poznanie jego mocnych i słabych stron i wzmocnienie potencjału pracowników. Wbrew powszechnej opinii na „integracje” nie jedzie się po to, żeby tylko się bawić. Przez warsztaty, gry, zajęcia, które przypominają zabawę, można się wiele dowiedzieć o pracownikach, a nawet odkryć takie ich predyspozycje, które podczas codziennej pracy są niezauważane.

Na firmowe eventy dobrze jest wybierać miejsca, które oferują szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o spędzanie czasu. Do dyspozycji musi być dobre zaplecze konferencyjne, dobrze, jeśli dostępny jest też teren na zewnątrz, ale okolica musi też pozwalać na atrakcyjne spędzanie czasu. W końcu nie samymi obowiązkami człowiek żyje. Idealne na takie wyjazdy są okolice Krakowa, gdzie nie brakuje atrakcyjnych, wartych odwiedzenia i poznania miejsc, zarówno gdy grupa nastawiona jest na zwiedzanie, jak i na aktywne spędzanie czasu. Dodatkowym atutem jest dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz liczne możliwości dobrej zabawy.

Jeśli chodzi o wyjazdy integracyjne Energylandia może być idealnym uzupełnieniem zajęć, warsztatów i poznawania okolicy. Największy Park Rozrywki w Polsce zapewnia wyrzut adrenaliny oraz szaloną zabawę, która pozwala oderwać się od rzeczywistości. Znajdujący się w pobliżu Western Camp to z kolei doskonała baza wyjazdu ze świetnie rozwiniętą ofertą dla firm (https://westerncamp.pl/dla-firm/).

Klasowa integracja – co warto wiedzieć

Celem wycieczki szkolnej nie zawsze musi być tylko poznawanie określonych miejsc. Równie cenne doświadczenia, jakie dzieci i młodzież wynoszą z wyjazdu to lepsze poznanie się oraz nauka bycia w grupie. Z tego względu na tego typu wyjazdach można łączyć elementy edukacyjne z integracją grupy i dobrą zabawą. A Energylandia i Western Camp dają ku temu szerokie możliwości (https://westerncamp.pl/dla-szkol/). Część wycieczki, szczególnie przy tym położeniu Parku, można łatwo poświęcić na zwiedzanie, a resztę czasu na budowę grupy.

Western Camp dysponujący salami, zapleczem sportowym i terenami rekreacyjnymi świetnie sprawdzi się do tego typu działań. Uwieńczeniem pobytu może być niezapomniany pobyt w Energylandii.