Wysokie mandaty dla kierowców, którzy postanowili urządzić sobie drift na rondzie w Tychach

W piątek, dnia 6 stycznia, przez Tychy oraz wiele innych miejscowości w Polsce przechodził Orszak Trzech Króli. Nie wszyscy jednak w nim uczestniczyli, a niektórzy to nawet mieli zupełnie odmienne zajęcia. Tak było w przypadku dwóch kierowców BMW, którzy na jednym z tyskich rond po prostu urządzili sobie drift niczym z zawodów.

Dwóch kierowców BMW ukaranych wysokimi mandatami

Mandaty dla obydwu kierowców BMW były dość dotkliwe. Każdy z nich otrzymał aż po dwa mandaty. Jeden z nich dotyczył driftowania i jego wysokość wyniosła 3 tysiące złotych. Drugi z mandatów dotyczył złego stanu technicznego pojazdów i jego wysokość również wyniosła 3 tysiące złotych. Obaj kierowcy musieli także pożegnać się z dowodami rejestracyjnymi od swoich samochodów.

Kierowcy driftowali sobie na rondzie w pobliżu ulic Hlonda, Bocznej i Bocheńskiego. Zostali zauważeni przez funkcjonariuszy, którzy akurat w tym momencie zabezpieczali Orszak Trzech Króli. Od razu udali się w miejsce, w którym dwaj kierowcy urządzili sobie drift. Gdy Ci ich zauważyli, to udali się w krótką ucieczkę, jednak policjanci szybko ich schwytali.