Wielka pomoc dla bezdomnych. Otrzymają oni ciepłe ubrania

W Tychach, jak i w całej Polsce, w okresie zimowym odbywa się sporo akcji charytatywnych. Ich celem jest oczywiście pomoc wszystkim osobom, którzy są w potrzebie w tym wyjątkowym czasie. Na terenie Tych również odbyła się akcja. W tym roku jest to już „V Tyska Wigilia dla Potrzebujących”, a także kolejna edycja akcji „Tychy zbierają dla bezdomnych koce”.

Akcje charytatywne dla najbardziej potrzebujących

Obie akcje, których celem jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym, niewątpliwie okażę się bezcenne dla bezdomnych. W ramach zbiórki dobroczyńcy oddają m.in. używane ubrania, a ciepła odzież na pewno przyda się osobom, które nie mają gdzie się skryć przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Akcja, w ramach której zbierana jest używana odzież została zorganizowana przez strażaków. Udział w niej wzięli druhowie z aż dziesięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które znajdują się na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

W ramach akcji udało się zebrać aż 19 worków z używaną odzieżą. Taka pomoc na pewno okaże się bezcenna dla wszystkich osób bezdomnych. A na podstawie wcześniejszych doświadczeń możemy sądzić, że takich osób na pewno będzie całkiem sporo.