W końcu startuje remont alei Bielskiej w Tychach

We wtorek 24 sierpnia rozpoczną się prace remontowe na alei Bielskiej w Tychach. Kierowcy przez okres, kiedy będzie odbywał się remont, będą musieli liczyć się z okresowymi zmianami organizacji ruchu drogowego. Wykonawcą remontu jest firma Drogród, która została wybrana poprzez zorganizowany wcześniej przetarg.

Remont alei Bielskiej

Prace remontowe będą dotyczyć przede wszystkim położenia nowego asfaltu. Początkowo wykonawca musi sfrezować fragmenty drogi, a w razie potrzeby skuć także niższe fragmenty jezdni. W momencie, gdy nawierzchnia zostanie odpowiednio przygotowana, to będzie można przejść do wylania nowego asfaltu.

Warto dodać, że przy okazji zmodernizowane zostaną także studnie kanalizacyjne i uliczne wpusty. Na niektórych fragmentach zostaną wymienione także obrzeża.

Aleja Bielska będzie przejezdna pomimo remontu

Kierowcy, którzy przyzwyczaili się kursować aleją Bielską będą musieli baczną uwagę zwrócić na znaki drogowe, ponieważ mogą występować okresowe utrudnienia w ruchu drogowym na tamtym obszarze. Na szczęście jeśli w danym czasie nie będzie wykonywane asfaltowanie, to ruch powinien przebiegać bez zmian jednym pasem w obu kierunkach.

Osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji publicznej również nie muszą martwić się remontem, ponieważ komunikacja miejska będzie kursować bez jakichkolwiek zmian. Warto dodać, że remont będzie odbywał się etapami. Tak więc po ukończeniu jednego odcinka drogi, ekipa remontowa przejdzie do modernizacji kolejnego fragmentu. W ten sposób do minimum ograniczone zostaną korki na tej drodze, a także wszelkiego rodzaju utrudnienia dla kierowców.

Dodajmy, że remont alei Bielskiej w Tychach ma trwać do końca września tego roku. Warto także zaznaczyć, że koszt realizacji inwestycji remontu alei Bielskiej, której wykonawcą jest spółka Drogród, wynosi około 2 miliony złotych.