Intensywna interwencja tyskiej policji: Nietrzeźwy kierowca dostawczego Mercedesa zatrzymany na ulicy Katowickiej

Dyżurny komendy policji w Tychach otrzymał alarmującą wiadomość w czwartkowy wieczór, dokładnie 27 czerwca, niewiele przed godziną 21.00. Informacja dotyczyła pojazdu dostawczego poruszającego się trasą DK-86 w kierunku ulicy Katowickiej. Zgłaszający obawiali się, że kierujący Mercedesem może być pod wpływem alkoholu, co sugerował jego niepewny sposób prowadzenia auta. Służby natychmiast skierowały na miejsce patrole drogówki.

Policjanci dostrzegli opisany w zgłoszeniu samochód na ulicy Katowickiej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Astrów. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem pojazdu i poddaniem kierowcy kontroli alkomatem. Badanie wykazało znaczne przekroczenie dozwolonej normy – aż 1,41 mg/l w organizmie kierowcy, co oznaczało ponad 2,9 promila we krwi.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do komendy, a jego pojazd odholowano na parking policyjny w celu dalszego zabezpieczenia. Szczegółowe czynności w tej sprawie są nadal prowadzone przez funkcjonariuszy z tyskiej jednostki policji.