IV Edycja Balonowych Mistrzostw o Trofeum Marszałka Woj. Śląskiego Wojciecha Saługi „In The Silesian Sky” ponownie odbywa się w Tychach

Tradycyjnie już, pierwszy weekend letnich wakacji w Parku Miejskim Solidarności w Tychach przynosi niecodzienne wydarzenie – IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi pod nazwą „In The Silesian Sky“. Uczestnicy, będący operatorami balonów na ciepłe powietrze, zmierzą się w rywalizacji, której towarzyszyć będą liczne atrakcje dla mieszkańców, takie jak koncerty artystów takich jak Leepy czy Big Cyc, humorystyczny występ Marcina Dańca oraz różnorodne animacje rodzinne.

„In The Silesian Sky” to zawody, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Górnego Śląska jako jedno z czerwcowych wydarzeń. Po raz czwarty można tu zaobserwować zmagania operatorów balonów na ciepłe powietrze. Cała impreza jest patronowana przez Marszałka Województwa Śląskiego – Wojciecha Saługę.

Zawody odbywają się w Tychach i Pszczynie – tutejsze tereny stanowią arenę do rywalizacji 20 ekip balonowych podczas pierwszego weekendu wakacji. Komisja sędziowska podejmuje decyzje o starcie, a większość konkurencji jest ustalana na bieżąco, zważywszy, iż warunki atmosferyczne mają kluczowe znaczenie. W przypadku nieodpowiedniej pogody, takiej jak deszcz, silny wiatr lub jego brak, lot konkursowy nie jest możliwy. Dlatego kibice powinni być przygotowani na ewentualne zmiany harmonogramu lotów nawet tuż przed planowanym startem.

Zawodów balonowych w Tychach kulminacyjnym punktem będzie nocny pokaz balonów. Wcześniej jednak mieszkańcy mogą cieszyć się innymi atrakcjami. Od godzin popołudniowych czekają na nich animacje dla dzieci w strefie rodzinnej, a na scenie pod „Żyrafą” zabawi ich występ Marcina Dańca oraz koncerty wykonawców takich jak Leepy, Bluszcz i Big Cyc.

IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi są elementem serii wydarzeń „Śląskie!Europa!” zorganizowanych w celu uczczenia 20-lecia przynależności Polski do Unii Europejskiej.