Złodziej elektroniki za kratki: ujęcie dokonane przez tyskich funkcjonariuszy

45-letni obywatel Katowic, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy odwiedzał sklepy na terenie województwa śląskiego i małopolskiego w celu ich obrabowania, został zatrzymany przez stróżów prawa z Tychów. Drogie słuchawki oraz depilatory były głównym celem złodzieja, a sumaryczna wartość towaru, który zniknął z półek sklepów, wyniosła ponad 31 tysięcy złotych. W związku z popełnionymi czynami, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziejskie wyprawy 45-latka nie ograniczały się jedynie do Tychów. Zebrane dowody pozwoliły postawić mu zarzuty kradzieży również w takich miejscowościach jak Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie czy Oświęcim.

Działania śledczych doprowadziły do ustalenia, że podejrzany w ostatnich miesiącach skupiał się na kradzieżach przede wszystkim słuchawek, depilatorów i elektrycznych szczoteczek do zębów. Do jego łupu trafiła również hulajnoga elektryczna. W sumie mężczyzna usłyszał 15 zarzutów, a wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 31 tysięcy złotych.

Decyzją prokuratora, w dniu 24 kwietnia nakazano mężczyźnie poddanie się policyjnemu dozorowi oraz zabezpieczeniu majątkowemu jako środkom zapobiegawczym.