Obchody Narodowego Dnia Konstytucji 3 Maja 2024 w Tychach: Szczegółowy Harmonogram Wydarzeń

Święto Konstytucji 3 maja w Tychach w roku 2024 zostanie tradycyjnie zainaugurowane mszą św. w intencji ojczyzny. Ceremonia religijna odbędzie się w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Kolejnym punktem obchodów będzie uroczyste składanie kwiatów na Placu Wolności. W drugiej części dnia centrum uroczystości przeniesie się do Czułowa.

Wspomniana msza święta, rozpoczynająca główne obchody, zaplanowana jest na godzinę 12:00. Całość wydarzenia uświetni swoją obecnością Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile. Po nabożeństwie, uczestnicy wraz z Orkiestrą KWK Piast przemaszerują ku Pomnikowi Powstańca Śląskiego, usytuowanemu na Placu Wolności. Planowany czas dotarcia na miejsce to 13:15, gdzie odbędzie się kolejna część obchodów – składanie kwiatów i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez Orkiestrę Dętą KWK Piast oraz chór Presto Cantabile.

Pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na ulicy Katowickiej w Czułowie o godzinie 14:30 odbyć się ma kolejne składanie kwiatów. W tym miejscu, całość uroczystości umili chór Cantate Deo pod batutą dyrygenta Michała Brożka. Całość obchodów prowadzić będzie Wojciech Lewandowski.

Ponadto, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma narodowe chorągiewki i kokardy, które tradycyjnie są rozdawane podczas tego święta w Tychach.

Przy okazji zbliżających się obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, w Klubie Wilkowyje MCK, we wtorek 30 kwietnia odbędą się rodzinne warsztaty biało-czerwone. W czasie tych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć mapę Polski za pomocą techniki string-art, a także wyplatane prace z kolorowych nici czy włóczek oraz gwoździków wbijanych w drewnianą deskę, tworzących kontur wzoru. Zajęcia potrwają od godziny 17:00 do 19:00 i są bezpłatne, aczkolwiek wymagają wcześniejszej rejestracji.