Bezmyślność taksówkarza sprawą dla policji: potrącił pieszego na przejściu

W godzinach porannych wtorkowego dnia, 2 kwietnia, doszło do zdarzenia drogowego. Dokładnie o 9:50, na terenie Tych, przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Grota – Roweckiego, taksówka marki Volkswagen z potężnym hukiem potrąciła przechodzącą przez oznakowane pasy kobietę.

Zespół ratowników medycznych oraz siły policyjne zostały natychmiast wezwane na miejsce wypadku. W międzyczasie, aby nie utrudniać prowadzonych działań, prawy pas ruchu na alei Niepodległości skierowany w stronę alei Bielskiej został zablokowany. Poszkodowana kobieta została natychmiast przekazana pod opiekę specjalistów medycznych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, którzy byli pierwszymi śledczymi na miejscu zdarzenia, po wstępnych ustaleniach stwierdzili, że winny kolizji jest kierujący volkswagenem taksówkarz. Według ich raportu, mężczyzna przekroczył uprawnienia kierującego i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie. Sprawę przejęła policja, która kontynuuje śledztwo w tej sprawie.