Osoba podejrzana o pedofilię i przestępstwa terrorystyczne schwytana przez policję w Katowicach

Zespół specjalistów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy znani są ze swojej skuteczności w lokalizowaniu przestępców o najwyższym stopniu niebezpieczeństwa, tym razem osiągnął sukces w schwytaniu mężczyzny poszukiwanego za przestępstwo pedofilskie oraz przemoc. Współpracują oni z innymi jednostkami policyjnymi zarówno w kraju, jak i za granicą.

Mężczyzna w wieku 49 lat, który przedstawia się jako cel dla tych „łowców głów” na Śląsku, został aresztowany po długotrwałym śledztwie. Był on poszukiwany przez policję za groźby karalne i uszkodzenia ciała, a także za przestępstwa seksualne o charakterze pedofilskim, które miały miejsce kilka lat temu w Tychach i Bytomiu.

Przez około rok, podejrzany o próbował zmylić organy ścigania. Zmieniał swój wygląd, a jego brak stałej siedziby utrudniał lokalizację. Kiedy jednak funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mógł ukrywać się na Śląsku, przystąpili do działań. Ich efektywna praca została uwieńczona sukcesem, kiedy mężczyzna został zatrzymany w jednym z ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej, zupełnie nieświadomy nadchodzącej policji.

Teraz czeka go pięcioletni pobyt za kratami, który stanowi rezultat jego przestępczych działań.