Odwaga czy bezczelność? Dramatyczna próba kradzieży porusza społeczność Tychów

Scena, która przeszła do historii jako spektakl kradzieży na żywo, zarejestrowana przez monitoring, wywołała poruszenie wśród obywateli Tychów. Wstrząsającym elementem tej sytuacji był fakt, że złodziej nie zawahał się zagrozić personelowi sklepu użyciem siły. Całe zdarzenie miało miejsce w miejscowej piekarni i obecnie jest przedmiotem intensywnych działań śledczych prowadzonych przez lokalną policję.

Wszystko rozegrało się 25 września 2023 roku, dokładnie o godzinie 5:30 nad ranem. Wybranym przez przestępcę celem stała się piekarnia położona przy alei Jana Pawła II. Jak podaje komenda policji w Tychach, nieznany dotąd sprawca wykorzystał otwarte drzwi zaplecza oraz moment nieuwagi sprzedawczyni, aby dostać się do wnętrza piekarni. Tam jednak nie poprzestał na wtargnięciu – skradł on kaszetkę z kasy fiskalnej, pełną gotówki. Nie zrażony możliwością napotkania oporu ze strony sprzedawczyni, zastraszył ją groźbą użycia przemocy, aby nie próbowała odzyskać skradzionych pieniędzy.

W tej chwili sprawca jest intensywnie poszukiwany przez Wydział Kryminalny tychowskiej komendy policji. Na podstawie opisu przekazanego przez świadków i dostępnych nagrań z monitoringu, wiadomo, że mężczyzna ma między 25 a 35 lat, jest szczupły i ma około 175 cm wzrostu. W dniu zdarzenia był ubrany w długie, brązowe spodnie oraz sportowe buty. Dodatkowo na sobie miał szarą bluzę z kapturem, niebieski bezrękawnik oraz szarą czapkę z daszkiem.