W tajemniczym świecie Sznupka – odkrywanie policyjnej maskotki

Do niedawna, dzieci nie wiedziały, jak sympatyczny Sznupek przekształcił się w uroczego policyjnego maskotki – Sznupka. Tajemnica ta została ujawniona poprzez nowo powstałą książeczkę zatytułowaną „O tym, jak Sznupek został Sznupkiem”. Pierwsze czytanie tej bajki miało miejsce w Miejskim Przedszkolu nr 66 w Katowicach.

Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podzieliła się tą historią z dziećmi, czytając im bajkę o psim detektywie. Opowieść ta nie tylko pobudza empatię u najmłodszych, ale także rozbudza ich ciekawość i poszerza zainteresowania. Dodatkowo, uczy jak poradzić sobie z różnymi trudnościami, które mogą napotkać w życiu codziennym.

Autorstwo bajki „O tym, jak Sznupek został Sznupkiem” przypisuje się młodszemu aspirantowi Rafałowi Kołodziejczykowi z śląskiego garnizonu. Głównymi bohaterami są funkcjonariusz aspirant Marek oraz jego czworonożny kompan. Historia ta odpowiada na pytania, dlaczego policyjny pies jest niebieski oraz dlaczego dzieci nigdy nie powinny samodzielnie zwiedzać opuszczonej fabryki.

Edytoryalna misja bajki skupia się na edukacji z zakresu bezpieczeństwa – zarówno podczas zabaw, jak i w drodze do i ze szkoły oraz podczas interakcji z nieznajomymi. Dzieci widzą w Sznupku swojego przyjaciela – sympatycznego funkcjonariusza, któremu można zaufać. Od wielu lat maskotka zdobywa serca młodych czytelników. Wizyty Sznupka w placówkach edukacyjnych są zawsze interesującym wydarzeniem, pełnym nauki przez zabawę. Poprzez interakcje z maskotką dzieci uczą się prawidłowych zachowań w sytuacjach ryzyka.

Chcielibyśmy wyrazić nasze podziękowania dla dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 66 za ciepłe przyjęcie. Jesteśmy również wdzięczni za aktywność najmłodszych, które miały możliwość osobiście poznać maskotkę podczas wspólnej zabawy.