Jerusalema Challenge w Tychach: taniec dla zdrowia i walki z rakiem

Stowarzyszenie Tyskie Szpilki serdecznie zaprasza na wydarzenie Jerusalema Challenge, które odbędzie się w sobotę 14 października, dokładnie o godzinie 15:00 przy Al. Piłsudskiego 20. Wydarzenie to będzie okazją do wspólnego tańca i integracji z licznymi szkołami tańca i klubami fitness działającymi w regionie.

Piosenka „Jerusalema” od momentu swojego powstania zdobyła popularność na całym świecie, przekraczając granice swojej ojczyzny i podbijając serca ludzi na wszystkich kontynentach. Dzięki niej powstało globalne wyzwanie taneczne, które organizowane jest w różnych miejscach na całej kuli ziemskiej.

Jednak Jerusalema Challenge to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim inicjatywa o głębokim przesłaniu. Cel, jaki przyświeca temu wydarzeniu, to promocja profilaktyki nowotworowej i uświadomienie społeczeństwu, że zapobieganie chorobom nowotworowym może być łatwe jak dziecinna gra. Aby to pokazać, mieszkańcy Tychów i okolic mają okazję symbolicznie zatańczyć kroki, które mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka zachorowania na raka. Wszystko to jest częścią większej inicjatywy – Konferencji Rak OFF 3.

Chętni do udziału w wydarzeniu mogą zarejestrować się od 20 września. A dla tych, którzy obawiają się, że nie poradzą sobie z choreografią, organizatorzy przygotowali darmowe warsztaty treningowe w najbliższe weekendy. Dodatkowo dochód z wpisowego/cegiełek będzie przekazany na wsparcie działalności Tyskich Amazonek, jak ma to miejsce każdego roku.