Zapowiedź programu XVI edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF: od 23 do 28 kwietnia ekspozycja na temat "wykluczenia"

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy przegląd zbliżającego się XVI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF. W tym roku festiwal, który potrwa od 23 do 28 kwietnia, skupia się na temacie „wykluczenia”. Spektakle będą odbywać się w Mediatece oraz Pasażu Kultury Andromeda. Program prezentacji mistrzowskich ma na celu ukazanie, jak bohaterowie przedstawień z nurtu pozakonkursowego doświadczają społecznego wyobcowania.

Program rozpocznie się 23 kwietnia o godzinie 18:00 w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 monodramem Łukasza Lewandowskiego pt. „Historia Jakuba”, którego reżyserią zajęła się Aldona Figura. Następnie, 24 kwietnia o godzinie 9:00 na Scenie Kameralnej w Pasażu Kultury Andromeda na pl. Baczyńskiego 2, odbędzie się pokaz monodramu „Czy to serce pękło?” w wykonaniu Pawła Drzewieckiego.

25 kwietnia czekają na nas aż cztery prezentacje. Pierwsza o godzinie 17:00 to monodram Karoliny Konickiej „Prymicje”, a o godzinie 18:00 w Mediatece zobaczymy monodram „Hamer” w wykonaniu Karoliny Hamer, pod reżyserią Justyny Sobczyk. Wieczór zakończą prezentacje „Moje Pogo” Marii Czok oraz „20 DEN” Julii Fidelus.

26 kwietnia plan przewiduje kolejne cztery spektakle. „Takie tam” Magdaleny Bochan-Jachimek, „Dystrofia” Faustyny Baran oraz „Colargol. To nie bajka” Miszy Czornego, a na koniec dnia Forum Teatralne dostępne online na YouTube Teatr Mały Tychy.

27 kwietnia możemy obejrzeć pięć propozycji. Zaczynamy od „Zawodu aktorki” Krzysztofy Gomółki-Pawlickiej w Miejskiej Galerii Sztuki „OBOK”. Następnie wracamy do Pasażu Kultury Andromeda na „Co by się nie pomarnowało” Julii Eisenbardt oraz „Gołą Babę” Joanny Szczepkowskiej. Wieczór uzupełnią „MASARA” Julity Koper oraz online Forum Teatralne na YouTube Teatr Mały Tychy.

Festiwal zakończy się 28 kwietnia monodramem Agnieszki Przepiórskiej pt. „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” w reżyserii Anny Gryszkówny. Wszystkie te wydarzenia zostały dofinansowane z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.