Festiwal szantowy Port Pieśni Pracy wraca do Tychów: muzyczne emocje na trzech scenach

Wszyscy entuzjaści muzyki żeglarskiej, nie tylko szant, mogą spodziewać się ekscytujących wieści. Miasto Tychy ponownie transformuje się w port, będąc gospodarzem festiwalu muzycznego Port Pieśni Pracy. To wydarzenie, którego echo rozbrzmiewa przez trzy dni na trzech unikalnych scenach, zanurza uczestników w fascynujący świat szant i piosenek żeglarskich.

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, miasto samo w sobie oraz zespół Perły i Łotry serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania i biesiadowania przy dźwiękach szant. Będzie to mieszanka klasyki gatunku, wykonanej a’capella, ale także z użyciem bogatego instrumentarium charakterystycznego dla tego typu muzyki. Uczestnicy festiwalu mogą oczekiwać niezapomnianej atmosfery folkowej, z elementami muzyki jazzowej a nawet operowej, uwidocznionej poprzez brzmienie skrzypiec, akordeonu, bodhranu i popularnych na pokładach statków kości czy łyżek.

Letnia edycja festiwalu w 2023 roku sprzyja koncertom odbywającym się zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Planowana jest na dni od 18 do 20 sierpnia. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte wieczornym recitalem w Pubie pod Browarem – miejscu, które na czas festiwalu staje się swego rodzaju tawerną pełną śpiewów, muzyki i toastów. Wyjątkową atmosferę stworzą zaproszeni artyści, takie jak Ryczące Dwudziestki, Cztery Refy, Formacja, Sąsiedzi, Trzecia Miłość oraz goście z Kanady – Pressgang Mutiny.

Koncerty zaplanowane na piątek (Pub pod Browarem) i sobotę (Dzika Plaża Paprocany i Pub pod Browarem) są dostępne za darmo, podczas gdy na niedzielny musical i koncerty w Mediatece obowiązuje opłata wstępu wynosząca 25 złotych. Bilety można nabyć online za pośrednictwem Ticketmaster.

Jako stały element festiwalu Port Pieśni Pracy wspiera działania charytatywne. W tym roku organizatorzy przygotowali specjalne koszulki z fantazyjnym motywem ośmiornicy jako symbol festiwalu.